עיצוב חדרי שינה הורים

עיצוב חדרי שינה הורים

פרק א

חדר ההורים הוא חלל אינטימי שבו אנו נחים, חושבים, נרגעים, ישנים וחלקנו חולקים אותו עם אדם קרוב נוסף.
בעיצוב חדר שינה אני ממליצה ללכת עם הלב, לבחור עיצוב שליו מרגיע וקלאסי ולא ללכת אחרי טרנדים חולפים.

אנחנו החלטנו לנער את הסדינים להרים את התריסים ולהכניס לכם אור - מגוון רעיונות לשדרוג ועיצוב חדר ההורים, שיהפוכו גם את חדר השינה שלכם לאינטימי ונעים.

טיפים בעיצוב פנים | עיצוב חדרי שינה הורים
עיצוב חדרי שינה הורים

חדר השינה המרכזי בכל בית, הוא חדר השינה של ההורים. שהרי לא סתם מכנים את חדרי השינה של ההורים THE MASTER BEDROOM  >>> בתרגום חופשי לעברית "חדר השינה המרכזי", בהא' הידיעה.

המציאות המודרנית שנוצרה גורמת לנו תמיד להיות על קצה הטירוף – עבודה, ניקיונות, ילדים, שיעורי בית, שטיפת כלים, בישולים. ובסוף היום כל מה שאנחנו רוצים – זה רק קצת מנוחה (אמנם קצרה אבל חשוב שתהיה איכותית).

וכן אני מבינה שיש לכם חדר וכנראה שיש בו מיטה וארון (ואולי גם שתי שידות מצדי המיטה?) אבל האם החדר שלכם הוא באמת חדר מרגיע? או שהוא סתם עוד חלל במכלול של שטח הבית שלכם?

זה נכון להגיד שכאשר אנחנו ישנים –  לא באמת מעניין אותנו איך החדר יראה ומה יהיה סגנון עיצובו. אבל ! הגיע הזמן להבין שהשנייה הזאת שלפני שנרדמתם והדקה וחצי לאחר שהשעון המעורר צלצל וגרם לכם לפקוח את העיניים – היא זו שקובעת את איכויות השינה שלכם ואת רמת "טעינת האנרגיה" שתקבלו משהייה בחדר השינה שלכם. 

[אגב, אם אתם נמנים עם סוג האנשים שלא נכנסים לחדר השינה שלהם במהלך היום, אני יכולה לגלות לכם שלעתים הסיבה העיקרית טמונה בעיצובו.]

זהו החדר שבו אנו יכולים באמת להתרגע, להסיר את המסכות שעוטפות אותנו במהלך היום ולהיות אנחנו עצמנו. כיצד אפשר להפוך את הפינה האישית או הזוגית שלנו למושלמת? באמצעות תהליך עיצוב חדרי שינה, בדיוק בראש שלכם.

אנחנו יכולים להעניק לכם ולחדר השינה שלכם, המהווה את מרכז וליבו של הבית, את תחושת המלכותיות והכבוד המגיעה לו.
תוך ליווי אישי וצמוד לכל אורך התהליך של בחירת הפריטים העיצוביים השונים לחדר השינה שלכם- על מנת לתת לו את הכבוד לו הוא ראוי.

הדרך להגשמת החלום יכול להתחיל כאן.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כהקדמה לטיפים שאנחנו הולכים לחלוק אתכם -
נראה לי שחשוב להתחיל במספר מושגי מפתח הקשורים בעיצוב חדרי שינה:

https://i.pinimg.com/564x/ca/4e/d6/ca4ed6f8208c5df73e9e97c437b4de41.jpg
עיצוב חדרי שינה הורים​

סוויטת הורים: מושג שמתייחס ליחידת הורים שלמה הכוללת את ה "קומבו" של חדר שינה, חדר ארונות וחדר רחצה צמוד.
קיר ראשי: הקיר הראשון אותו רואים כשנכנסים לתוך חדר והוא בעל המשקל העיצובי הגדול ביותר. מומלץ לתכנן את מרבית הדקורציה בחלל מסביב לקיר זה.
ראש מיטה: אלמנט בנוי עשוי ממגוון חומרים שונים ובסגנונות שונים ומטרתו היא להעשיר את מראה החדר, לספק נוחות נוספת בזמן הישענות במיטה ובידוד טרמי מהקיר.

וילונות האפלה: וילון מחומר אטום לחלוטין המונע כניסה של קרני השמש ויוסיף לכם עוד קצת זמן להמשיך לישון.
וילונות דקורטיביים: וילונות עשויים מבדים דקורטיביים שונים, הם לרוב יהיו די שקופים ולכן לא יהיו אטומים מספיק להאפלה.

**בהחלט ניתן ומומלץ לשלב את שני סוגי הווילונות כדי להיהנות מהערך המשולב של שניהם.

עיצוב חדרי שינה הורים

חדר השינה של ההורים, מקבל תפנית מפתיעה בשנים האחרונות, בנוגע לשינוי הקונספט. בעבר, שימת הדגש הייתה על יתר חדרי הבית, כמו הסלון או חדרי הילדים, וחדר השינה של ההורים נשאר אפרורי ולא מושקע. 

כיום, הקונספט שבחשיבה משתנה, בדיוק מהסיבה שחדר זה הוא לא פחות חשוב, אלא בין החשובים ביותר בכל בית מגורים. בעולם עיצוב הפנים התגבשה ברבות השנים ההכרה בחשיבות עיצוב הולם ומגוון של מיני חדרי שינה שונים, בהרכבים שונים ובהרבה סגנונות, הבאים לענות על צרכים ורצונות שונים ומגוונים.

בעיצוב חדר שינה יש חוקים די ברורים שכולנו מכירים – מיטה, שתתפוס את מרבית המקום בחדר. שידות לילה לצד המיטה, ארון בגדים, לעיתים נמצא גם שידת איפור או עוד רהיט אחסון.

המטרה שלנו בעיצוב חדר השינה של ההורים, היא לבדל אותו משאר חדרי הבית ולשלב אותן כאחד, ליצור מצב של כניסה לעולם אחר, אך בכל זאת לקשר את חדר השינה הזה אל שאר חלקי הבית. 

עיצוב חדר הורים
עיצוב חדרי שינה הורים​

סוף מעשה במחשבה תחילה

כמובן שכמו כל תהליך בעיצוב פנים קודם אנחנו צריכים להכיר את החלל שיש לנו. 

בשביל להגיע לתוצאה הטובה ביותר חשוב – תכנון ראשוני הריי הוא זה יוביל לתוצאה משביעת רצון. 

שימו לב לפרטים הבאים: גודל החדר, מיקום החלונות והדלתות וצורת הקירות. חשוב שתהיו מודעים לגודל החדר ולגודל הריהוט. 

נתונים אלו הם שיכתיבו את מספר הרהיטים, גודל הריהוט שנבחר ואת מיקומם. למשל כיוון הצבת המיטה, הקפדה על מעברים נוחים משני צדדיה, מתן אפשרות למרחב בפתיחת דלתות ומגירות, יצירת מקומות אחסון פונקציונליים ועוד…

כאשר אתם ניגשים לאולמות תצוגה ורואים שם מיטה יכול להיות שהיא גדולה מידי עבורכם ולא תבינו את זה עד שתמקמו אותה בחדר הישנה. חשוב שתמדדו את החדר וגם את הריהוט. אם אתם מסיירים באולמות תצוגה, אל תתביישו להביא סרט מדידה.

בעיצוב חדרי שינה הורים - אל תתעלמו ממה שלא נראה לעין - שימו לב לכניסות ולמעברים.

החכמה בעיצוב חדרי שינה, הוא לשמור על מרווח, כזה שיאפשר לכם להתלבש בנוחות ולנוע בחופשיות בחדר, אך על מנת לזכות במרחב שכזה, יש לנצל כל פינה בצורה נכונה ולהתאים את הרהיטים בגודל פרופורציונלי לחדר.

המרחב צריך לאפשר מעברים נוחים ורחבים בין המיטה לקירות, בין הרהיטים למיטה וכן בקרבת הארון. תכנון נכון של המעברים והמרחב, יאפשר מעברים חלקים למניעת חבלות ונפילות העלולות להיגרם כתוצאה מהתקלות ברהיטים. 

עיצוב חדרי שינה, הוא לא עניין של מה בכך ודורש מחשבה רבה בעת תכנונו על מנת לקבל חדר שינה מעוצב, מזמין ונוח, כזה שכיף להיות בו. 
כיום, אנשים רבים נעזרים במעצבי פנים, על מנת לקבל חדר שינה מעוצב ומזמין, שהרי שינה טובה בחלל מרווח ומזמין מקנה חווית שינה נינוחה וכפי שידוע שינה טובה משפיעה רבות על שגרת היום יום.

הדרך להגשמת החלום יכול להתחיל כאן.

עיצוב חדר הורים
עיצוב חדרי שינה הורים​

עיצוב חדרי שינה הורים - על ריהוט ועל מיקום.

מיקום נכון של הרהיטים השונים היא הדרך לניצול מיטבי של החלל הנתון. ישנם מספר גורמים המשפיעים על מיקום הרהיטים, החל מנישות בנויות בחלל, דרך מיקום החלונות ועד שטח קירות ביחס לדלתות הקיימות בחלל.

הוציאו מהחלל את כל האלמנטים המפריעים כמו מחשב, חשבונות, חומרי עבודה וכל מה שמסיח את תשומת ליבכם. כאשר חושבים על עיצוב חדר שינה ומוציאים מהראש כל מה שקשור לעבודה ולמשרד.

אם יש לכם צורך בפינת עבודה ביתית אין שום בעיה אך בבקשה לא בחדר השינה, אל תעשו זאת לעצמכם. 

הימנעו מעומס ברהיטים!  כמעט אף חדר שינה מעוצב לא יכול להכיל גם ארונות, גם שולחנות וגם שידות. צפיפות במרחב תקשה עליכם להתנהל בתוך חדר השינה.  חשוב להקפיד לא להעמיס בריהוט כבד ובכלל ביותר מדי פרטי ריהוט. חדר השינה צריך להכיל מיטה, שתי שידות, ארון אחסון במידה ואין חדר ארונות סמוך, פינת איפור בחדרי מבוגרים. 

ריהוט זה לא פיג'מה - הימנעו מסט ריהוט!

סט (מיטה, ארון, שידות) אחיד יוצר מראה משמים משהו ומיושן. 

אך בהחלט מומלץ לבחור בגוונים תואמים למיטה, לארון ולשידות, ולהקפיד על יצירת הרמוניה נעימה לעין שכן חדר שינה איכותי הוא כזה שמתאפיין באנרגיות רגועות (שחיוניות לשינה טובה).

עיצוב חדרי שינה הורים​

בואו נדבר על ה"פיל" שבחדר - המיטה!

כשעוסקים בעיצוב חדר שינה, אחד הנושאים המרכזיים שעומד על הפרק הוא המיטה.   לחדר שינה יש מטרה אחת עיקרית והיא להעניק לנו שינה טובה ובריאה. אנו מבלים כמעט שליש מחיינו בשינה, אז מדוע שלא נבחר עבור עצמנו מיטה זוגית גדולה, נוחה ויפה, עם מסגרת מיטה מיוחדת ומצעים יפים. 

המיטה היא הרהיט הגדול ביותר בחדר, כך שיש לה משמעות גדולה מבחינת התנועה בחדר.  שימו לב ! חשוב לבחור בגודל הנכון- המידות הסטנדרטיות של מיטות בארץ הן 200 ס"מ על 140, 150 או 160, ויש להשאיר מקום של לפחות 70-65 ס"מ מכל צד. 

כאשר מודדים את המקום של המיטה בחדר, (צריך לקחת בחשבון את נפח הגב שלה). אך זכרו שמיטה גדולה מדי בחדר צפוף עלולה לגרום לאפקט הפוך ולכן השקיעו בתכנון המוקדם. 

[לפעמים בניסיון להרוויח עוד מקום לשידה אנחנו דוחפים את המיטה לפינה ומקבלים מראה מאולץ שנראה כאילו המיטה בעונש.]

בבחירת המיטה –  חשבו על האווירה והעיצוב שאתם חפצים בהם: סגנון רומנטי, אירופי, או משהו יותר עכשווי.

 

אם חדר השינה קטן במיוחד, כדאי לשקול מיטה עם אחסון מובנה או מקום למגירות אחסון תחתונות.
כאשר השטח מוגבל, מיטת בסיס פשוטה עם תוספת של ראש מיטה מסוגנן יכולה להיות אופציה נהדרת.

על ראש המיטה (=גב המיטה)

המיטה היא האלמנט המרכזי והדומיננטי בחדר השינה, ולכן כדאי להשקיע בראש מיטה מעוצב ומרשים שיקבע את הסגנון העיצובי לחדר כולו. 

השקיעו בקניית מיטה טובה עם ראש מיטה יציב שנשען על קיר – הקיר ישמש כגב ויעניק תמיכה ותחושת ביטחון.

קיימות מספר אפשרויות לעיצוב ראש המיטה – ראש מיטה מעץ, ראש מיטה מרופד ומחופה בבד מעוצב, ראש מיטה המשלב תאורה סמויה, ראש מיטה מעבודת גבס ועוד אפשרויות רבות. 

אם אתם נוהגים לקרוא או לצפות בטלוויזיה מהמיטה, כדאי שהגב יהיה רך ונעים למגע כשנשענים עליו.]

במידה והמיטה שלכם צמודה לקיר חיצוני, כדאי לתכנן ראש מיטה פינתי בעל תפקיד תרמי, שיגן עליכם מהקור שנפלט מהקירות במשך החורף.

עיצוב חדר הורים
עיצוב חדרי שינה הורים

מזרן נוח - זה חלק בלתי נפרד מעיצוב חדרי שינה הורים

חדר השינה שלכם יכול להיות מעוצב ו"מתוקתק" בצורה מושלמת, אך אם המזרן מוריד לכם את המצב רוח שום כרית נוי, וילון או שטיח לא יעזרו. 

זה נכון שמיליוני הודים ישנים על הרצפה ועדיין לא דווח על בעיות גב חמורות באזורם, אבל אצלנו המצב שונה. 

מזרן נוח גורם לנו להירדם טוב יותר(יכול להיות שזה רק בראש שלנו, אבל בסופו של דבר מדובר בעובדה).

גובה המיטה והמזרן יחד צריך להיות 40 -45 ס"מ, כדי לאפשר ישיבה וקימה נוחים וללא מאמץ. 

המזרן צריך להיות קשה במידה מספקת, על מנת שלא ייווצר שקע בעת הישיבה או השכיבה ויקשה על הקימה. 

מזרן איכותי אמור לשרת אתכם בין 10 ל-15 שנים- לכן השקעה במזרן היא חכמה ואף הכרחית לטווח ארוך.

עיצוב חדרי שינה הורים

הדרך להגשמת החלום יכול להתחיל כאן.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

עיצוב חדר הורים
עיצוב חדרי שינה הורים

היא אמנם לרוב בצד אבל לא שולית בכלל >> שידת לילה

בין אם אתם קוראים שורה מהספר לפני השינה, כותבים שירה למגירה, או מתעדים את ההרגלים שלכם באינסטגרם, שולחן קטן ליד המיטה הוא זה ממש חובה.  שידה זה המקום להניח עליו את ערכת ה"לילה טוב" שלכם – שלט, ספר, פלאפון, בקבוק מים או משקפי ראייה שתצטרכו רגע לפני השינה. 

שידה  לא רק תעשה לכם סדר מסביב היא גם תתרום למראה מוקפד יותר. 

יש הטוענים שיש לשים שידות סימטריות כדי ליצור איזון עיצובי בין בשני הצדדים. אך הטענה שלנו היא : שאין חיוב בשתי שידות זהות אך כן יש חשיבות לפרופורציות שלהן אחת לשנייה. כל שידה יכולה להיות שונה  בהתאם לאופי ולצרכים של האדם. 

לא מוכרחים ללכת על רהיט שמוגדר כשידת לילה – כל חומר וצורה יכולים לבוא בחשבון, ממש כמו גב המיטה: מדף מרחף, שולחן, שרפרף, הדום, סל או מזוודה.

עיצוב חדרי שינה הורים

המחבוא לבגדים - הארון.

נקודת המוצא בתכנון ארונות היא שתמיד אין מספיק מקום. גם אם בשלב התכנון נראה שאין שום בעיה, בעתיד סביר להניח שייווצר מחסור- יש לקחת בחשבון את מספר קולבי התלייה לעומת המדפים לבגדים מקופלים וכן את כמות הנעליים, התיקים, העניבות וכו'.

קיימים היום בשוק פתרונות פרזול רבים ומגוונים המקלים על הנגישות גם מהמקומות הגבוהים, כדוגמת מוטות להורדת בגדים תלויים, מדפים מסתובבים ועוד.

יש להבדיל בין סוגי אחסון שונים ולכן ניתן ליצור שידות אחסון ללבנים (תחתונים וגרביים) בשילוב פינת איפור ומבלי ליצור עומס בחלל.

לאלו מכם שיש הרבה שמיכות פוך או צורך באחסון רב ניתן לבחור מיטה בעלת בסיס ארגז שמאפשר אחסון נסתר.

גם המראה החיצוני של הארון משפיע על כל החלל. אפשר לתכנן ארונות חלקים בצבע הקיר ואפשר גם להפך, הוספת מראות על חזיתות הארון, זכוכיות, חיפוי עץ, טפט או הדפס, מה שהופך את הדלתות שלהם לחלק מהאמירה העיצובית. גם הידיות יכולות להיות נסתרות או בולטות. 

בחרו ארונות בהירים כדי לגרום לכך שתרגישו שיש יותר מקום בחדר. חזיתות ארון גדולות ואחידות יצרו מראה קליל ורגוע, והיום ניתן להתקין דלתות בגובה מלא מרצפה עד תקרה על מסילה.

עיצוב חדר הורים
עיצוב חדרי שינה הורים

אם נשאר עוד מקום - נצלו זאת לאחסון

חשבו על פתרונות אחסון יצירתיים כמו הוספת ארגז מצעים מתחת למיטה ומקמו אותו במרכז, רצוי מתחת לחלון. ככה יתקבל מראה מרווח ומאוורר גם בחדר שינה קטן.

אם מבנה וגודל חדר השינה מאפשרים זאת, אפשר למקם שידת אחסון מול המיטה, מעליה יתלה מסך טלוויזיה שטוח, או שהטלוויזיה תונח עליה.

בנוסף, נסו למצוא דרך לעשות שימוש כפול לרהיטים בחלל, למשל שידת מגירות יכולה להיות מעמד לטלוויזיה.

הדרך להגשמת החלום יכול להתחיל כאן.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך.